Okul için Eğitim, Eğitim için Okula Gidelim
Okulagidelim.com

80.Yıl Orhangazi İlkokulu

ADRES
Ata Cad. No: 203 Balçova / İZMİR
FAKS
0232 277 3393
OKUL HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

80. Yıl Orhangazi İlkokulu İzmir’in Balçova semtinde bulunmaktadır. Okulun vizyonu, misyonu, ulaşımı, tarihçesi, adresi, telefonu, okul saatleri, yorumları

80. Yıl Orhangazi İlkokulu Tarihçesi

80. Yıl Orhangazi İlköğretim Okulu, Balçova’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1963 yılında yaptırılmıştır. Balçova’da ilk yaptırılan Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulundan sonra çevrede yaptırılan ikinci İlkokul Olarak Eğitim ve Öğretime açılmıştır.

Okulumuz adını Ertuğrul Gazi’nin torunu olan Orhan Bey’den alarak “Orhangazi” denilmiştir. Çevremizin gelişmesi sonucunda B blok yapılarak okulumuz büyütülmüştür. Daha sonra öğrenci sayısının artması ve sınıf mevcutlarının kalabalık olması nedeniyle okulumuza 1992 yılında 3 katlı bir ek bina olarak C blok yaptırılmıştır. Yeni eğitim öğretim sistemi ile birlikte A blok 80.Yıl Orhangazi Ortaokulu. B ve C blok ise 80.Yıl Orhangazi İlkokulu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

80.Yıl Orhangazi İlkokulu Vizyonu

İyi düşünen, sağlıklı kadrolarla çalışmayı ve başarmayı kendine hedef edinmiş, geleceğin Türkiye’sinde önemli noktalarda görev yapabilecek, Atatürkçü ve teknolojiyi iyi kullanan çağdaş öğrenciler yetiştirmek.

80.Yıl Orhangazi İlkokulu Misyonu

Köklü bir geçmişe sahip olan 80.Yıl Orhangazi Ortaokulunu, Atatürkçü çizgisini koruyarak , medeni ülkeler seviyesine ulaştırmak, eğitim öğretimde araştıran, sorgulayan ve sonuca ulaşan öğrenci yapısıyla emsallerinden bir adım önde olmak.

Okul Saatleri

İlk ders başlama saati- 07:20

Son ders bitiş saati – 17:30

Okula Ulaşım

Balçova Ata Caddesi ile Sakarya Caddesinin kesişim noktasında yer almaktadır. Merkezden Balçova yönüne giden tüm toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

38.383692, 27.058568

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.