Okul için Eğitim, Eğitim için Okula Gidelim
Okulagidelim.com

Denizatı Anaokulu Ataşehir

ADRES
İnönü Mah. Kayışdağı Cad. Leylaklar Sok. No:1 Ataşehir / İstanbul
FAKS
0216 575 4085
OKUL HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Denizatı Anaokulu Ataşehir İstanbul’dadır. Okulun vizyonu, ulaşımı, tarihçesi, adresi, telefonu, okul saatleri, yorumları, amaçları, ilkeleri, kayıt işlemleri

Denizatı Anaokulu Ataşehir okulunda 4-5 ve 5-6 yaş öğrencilerine tam gün eğitim verilmektedir. Eğitim-öğretim faaliyetleri 08.00-16.50 saatleri arasındadır.

Programımız, Türkçe Etkinlikleri/Oyun-Drama/Sanat Etkinlikleri/Fen-Doğa Çalışmaları/Okuma –Yazmaya Hazırlık Çalışmaları’na ek olarak; Müzik/ İngilizce/Almanca/Görsel Sanatlar/Satranç/Modern Dans – Halk oyunları /Beden Eğitimi gibi etkinliklerle de zenginleştirilerek geniş bir perspektif kazanmıştır.

Programımızda yer alan etkinliklerimiz, çocuklarımızın gelişim düzeylerine uygun ve becerilerini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Aylık olarak planlanan proje ve sunu çalışmaları ile çocuklarımızın farkındalıklarını arttırmak, neden – sonuç ilişkileri kurabilmelerini sağlamak ve kendilerini rahat ifade edebilme geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Yaptığımız tüm etkinliklerin merkezi, felsefemiz olan Frobel’ in “Oyun çocuğun işidir.” sözünden hareketle, eğitimi oyunla birleştirmeye ve çocukların okulda mutlu olmalarını sağlamaya dayanır.

Denizatı Anaokulu Tarihçesi

Denizatı Eğitim Kurumları ilk olarak 1997 yılında Altıntepe’de açtığı anaokulu ile eğitim sektöründeki yerini almıştır.

1999 yılında Kazasker’de ikinci anaokulunu açan Denizatı Eğitim Kurumları 2002 yılından bu yana Ataşehir‘de açtığı; Anaokulu, İlköğretim Okulu, Ortaokul ve Lise bölümleri ile Atatürk İlkeleri doğrultusunda eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Denizatı Eğitim Kurumları, kurucularının eğitimci kimlikleri, koşulsuz Atatürk ilkelerine bağlılığı ve eğitime bakış açısı ile saygın eğitim kurumları arasında hedefine yürümeye devam edecektir.

Denizatı Anaokulu Vizyonu

21. yüzyılda çocuklarımızın anne sevgisini, ilgisini ve özenini aratmayan, özgüven duygusunun sürekli beslendiği, bilimin, teknolojinin ve sanatın iç içe bulunduğu, çağdaş bir birey olarak eğitimlerini sürdürebileceği sevgi dolu bir ortam sunuyoruz.

Çocuklarımızın kendilerine dayatıldığı için değil, istedikleri için çaba göstermeleri gerektiğine, kendilerinin dışında hazırlanmış bilgiyi kabul etmek yerine; akıl kullanarak özgün çalışmalar yapmalarının çok daha yararlı olacağına inanıyoruz.

Denizatı Anaokulu İlkeleri

Biz bir aileyiz. Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş bir aile… Okul – Aile ilişkisinin doğru şekilde oluşturulduğu, her konu da birbirine açık, beklentilerin karşılıklı dile getirildiği, ortak paydada buluşulduğu bir aile.

Çocuklarımızın sevildiğini hissettiği, konuşabildiği ve dinlendiği bir aile. Okul öncesi dönemde çocukların oyun oynayarak geliştiğini ve olgunlaştığını bilen bir aile… Her şeyin temelinde mutlu olmanın yattığını, akademik başarının zaten bunu takip ettiğini bilen bir aileyiz.

Çocuklarımız kendilerini güvende ve mutlu hissettikleri bir ortamda yaşıtlarıyla oyun oynarken, öğrenmenin, araştırmanın, keşfetmenin eğlenceli olduğunu; yaşadıkları toplumsal ilişkilerde kurallara uymayı, paylaşmayı, sorumluluk almayı ve işbirliği yapmayı öğrenirler..

Amacımız, siz ailelerimizin de desteği ile çocuklarımızı bedensel, psikomotor, sosyal, duygusal, bilişsel ve dil gelişimlerine yardımcı olarak toplumsal yaşama ve ilköğretime hazırlamaktır.

Anaokuluna Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Denizatı Okulları Tanıtım Günlerine katılabilmeniz için, 0543 299 37 40 numaralı telefonu arayarak, öncelikli olarak Ön Kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

  • Denizatı Okulları Tanıtım günlerine katılım sınırlı sayıdadır.
  • Ön Kayıt Listesinde ismi bulunmayan öğrenci adayı Tanıtım Günlerine kabul edilmemektedir.
  • Tanıtım günlerine aile, öğrenci adayı ile birlikte katılır.
  • Aile tanıtım toplantısını dinlerken Rehberlik Birimi öğrenci adayı ile anaokulu binasında “Tanıma Çalışması” yapar.
  • Kayıt hakkı kazanan öğrenci velisiyle toplantı bitiminde veli isteğine bağlı olarak bireysel görüşme yapılır.
  • Kesin kayıt işlemlerinde veli-öğrenci nüfus kağıdı fotokopisi, 2 adet öğrenci vesikalık fotoğrafı gerekmektedir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.