Okul için Eğitim, Eğitim için Okula Gidelim
Okulagidelim.com

Düşler Şatosu Anaokulu

ADRES
Atatürk Mah. Şengün Sok. No: 18-20 Ataşehir / İstanbul
FAKS
0216 456 3410
OKUL HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Düşler Şatosu Anaokulu Ataşehir İstanbul’dadır. Okulun vizyonu, ulaşımı, tarihçesi, adresi, telefonu, okul saatleri, yorumları, hijyen, sağlık, güvenlik, uyku ve beslenme

Düşler Şatosu Anaokulu, okul öncesi eğitimin; yaşam boyu öğrenmenin başlangıcı olmasının yanı sıra çocukların kişilik yapılarını ve yaşama bakışlarını derinden etkileyen bir gelişim süreci olduğuna inanmaktadır.

Uluslararası kabul görmüş High-scope eğitim modeline göre planlayan – gerçekleştiren ve değerlendiren, takım ruhu içinde çalışabilen bireyler yetiştirmek programımızın önemli bir parçasını oluşturur.

Çocuklarımız her biri gelişim, ihtiyaç ve yaşam biçimi bakımından birbirinden farklı ve çok değerli bireylerdir. En büyük hedefimiz, çocuğun eğlenerek öğrenmesi ve eşsiz yetenekleriyle birlikte bir birey olarak büyümesini desteklemek, kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam için ömür boyu sürecek bir tutku aşılamaktır.

Yaratıcı potansiyelin en üst düzeyde olduğu okul öncesi dönemde çocukların yaratıcılıklarının desteklenmesi önemlidir. Yaratıcılığın gelişimine elverişli çevreler, çocukların öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirmelerine yardımcı olur ve öğrenmeyi eğlence haline getiren etkili güdüleyiciler niteliğini taşır. Sürekli değişen dünyada, çocukların yeni durumlara uyum gösterecek becerilerle donanmaları gerekmektedir. Yaratıcı sorun çözme deneyimleri, bireyleri hem geleceğin hızlı değişimlerine uyum göstermeye hem de günlük yaşamın artan gereklerine cevap verecek etkin beceriler geliştirmeye daha iyi hazırlayacaktır.

Bizim için bir çocuğun yaratıcılığı ve hayalleri onun en önemli hazinesidir. Her zaman çocuk başkahraman olarak güçlü, zengin ve yeteneklidir. Çocuklara bu yönlerini destekleyici ve teşvik edici öğrenme ortamları sunmak merak duygularını geliştirmek, keşfe yaklaşmalarını sağlamak, öğrenmeye karşı duydukları heyecanın sürekliliğini desteklemek bu sürecin bir parçasıdır. Çünkü çocuklardaki merak onların en iyi öğretmenlerinden biri olabilir.

Okullarımızda her sınıf kendine özgü bir ailedir. Bu ailede bir birey olmanın, sosyalleşmenin verdiği haz, çocuğun özgüveninin artmasını sağlar.

Düşler Şatosu Anaokulu Güvenlik

Güvenlik, okulumuz çocukların güvenliğine uygun olarak düzenlenmiş, tüm oyuncak ve materyaller emniyet açısından yüksek standartta olup çocukların; oyun, öğrenme ve yaşam ortamları keskin malzemelerden, zehirli ilaç ve maddelerden, yakıcı materyallerden ve yutulabilecek nitelikteki eşyalardan arındırılmış ve yaşam alanları KIDS SAFE-T firması tarafından güvenli hale getirilmiştir.

Erken yaşta emniyetli yaşamı öğrenme fırsatlarının sağlanması ve farkındalıklarının arttırılması için, okulumuzda günlük programın yanı sıra yaşlarına uygun olarak emniyet kuralları ve çocuğun güvenli yaşam için yapması gereken davranışlar üzerinde durulur.

Düşler Şatosu Annaokulu Sağlık

Bizim için çocuklarımızın bedensel gelişimi en az eğitimleri kadar değerlidir. Bu nedenle çocuklarımızda okula devam ettikleri sürece aşağıdaki belirtiler görüldüğünde okula gönderilmemesi, kendi çocuğumuzun ve diğer çocukların sağlıkları açısından önemlidir.

 • 37°C ve üzeri ateş,
 • Deride kızarıklık, şişkinlik veya herhangi bir döküntü,
 • Kızarık bir yüz, sulanmış gözler,
 • Aşırı burun akıntısı,
 • Derin ve kuru öksürük,
 • Sürekli hapşırma,
 • Boğaz ağrısı,
 • Son 18 saat içerisinde kusma, ateş
 • Olağan dışı yorgunluk, halsizlik, huzursuzluk
 • Hastalığın evde dinlenerek daha rahat atlatılması için hasta öğrencimiz tam olarak iyileşmeden veya hastalıklarının bulaşıcı dönemlerini atlatmadan okula gelmemelidir.
 • Bulaşıcı hastalık durumunda velilerimizin okul idaresini acil olarak haberdar etmeleri diğer velilerimize bilgi ulaştırılması açısından büyük önem taşımaktadır.
 • Çocuğumuzun okula gelemeyeceğini telefon ederek okula bildirmeniz önemle rica olunur.
 • Bulaşıcı hastalık sonunda doktor tarafından ‘okula gidebilir’ raporu yönetime iletilmelidir.
 • Okul saatleri içinde rahatsızlanan öğrencimiz diğer arkadaşlarından ayrı bir yerde dinlendirilir ve ailesi derhal haberdar edilir. Veliye ve acil durumlarda aranacak diğer yakınlara ulaşılamadığı takdirde, gerek duyulursa çocuğumuz en yakın sağlık kuruluşuna götürülür.
 • Okulda hiçbir koşulda ailenin yazılı ve sözlü izni olmaksızın ilaç verilemez. Öğrencilerin okulda ilaç alabilmeleri için veli “Benim Günlüğüm” ün arka sayfalarında yer alan İlaç Kullanım Formunu doldurarak ilacı okula gönderebilir.
 • Okulumuza antibiyotik ilaç kabul edilmez.
 • Tüm kazaların oluşu, nedenleri ve yapılan müdahaleler, Kaza Gözlem Formu doldurulup aile ile paylaşılır.

Düşler Şatosu Anaokulu Hijyen

Anaokulu sınıflarımızda; çocuklarımızın kendilerini rahat hissedebilecekleri, özgürce oynayabilecekleri, geniş, havadar ve ışıklı olma özellikleri göz önüne alınarak özenle düzenlenmiştir. Eğitimin yanı sıra çocukların gelişimi için çok önemli gördüğümüz hijyen standartları tüm okullarımızda en üst seviyede tutulmaktadır.

 • Okulumuz çeşitli hastalıkları tetikleyebilecek unsurlardan olabildiğince arındırılmıştır.
 • Okul ortamımız sık ve düzenli aralıklarla havalandırılma yapılmakta ve okul temizliğinde dezenfeksiyon özelliği bulunan ürünler kullanılmaktadır.
 • Mobilyalarımızda kimyasal bazlı boyadan kesinlikle kaçınılmıştır.

Düşler Şatosunda Uyku

Anaokulumuza tam gün gelen çocuklarımız için uyku isteğe bağlı olarak 13:00 – 15:00 saatleri arasındadır. Uykuya geçişlerde çocuklarımıza kendi öğretmenleri eşlik eder, hikâye ve klasik müzikten yararlanılır. Uykuya katılmayan çocuklarımız için program devam eder.

Düşler Şatosu Anaokulu Ulaşım

Okulumuza ulaşım kendi servis aracımızın yanı sıra anlaşmalı servis şirketi tarafından yapılmaktadır. Tüm servis araçlarında olası bir afet anında uygulanmak üzere acil durum planları mevcuttur.

Servislerimizde her öğrenciye bir koltuk düşmektedir. Öğrencilerimizin güvenliği açısından servis aracının içinde bulundukları sürece emniyet kemerlerinin takılması zorunludur. Çocuklarımızın güvenlikleri tüm servis araçlarımızda dört nokta emniyet kemeri kullanımı ile sağlanmıştır. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde gideceği yere ulaşmasını sağlamak için okula giderken ve eve dönerken çocuklarımıza bir servis görevlisi eşlik eder.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.