Okulagidelim.com

Konak Gazi Ortaokulu

ADRES
Talatpaşa Bulvarı No: 22 35220 Alsancak - Konak / İZMİR
FAKS
0232 464 4624
OKUL HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Konak Gazi Ortaokulu İzmir’in Konak ilçesine bağlı Alsancak semtinde bulunmaktadır. Okulun vizyonu, misyonu, ulaşımı, tarihçesi, adresi, telefonu, okul saatleri, yorumları

Gazi Ortaokulu Tarihçesi

Konak Gazi Ortaokulu, 29 Ekim 1933’den önce eğitim ve öğretimini Redd-i İlhak İlk mektebi adı ile 1448 sokaktaki tarihi binada devam etmiş. Cumhuriyetin ilk tarih profesörlerinden birisi olan Afet Hanım, 1925 yılında Redd-i İlhak İlk mektebinde yeni göreve başladığı sırada Atatürk ile tanışması sonucu ileri yıllarda öğrenimine devam etme fırsatı buldu.

Okul binasının Alsancak semtinin ihtiyacının karşılayamaması nedeni ile İzmir Valisi General Kazım Dirik Paşa 1928 de okulumuzun ilk temelini atarak Cumhuriyetimizin 10. yıl dönümü olan 29 Ekim 1933’de Redd-i İlhak İlk mektebini buraya taşımış ve adını bu gün şerefle taşıdığımız Atatürk’ ün Gazi unvanını okulumuza ad olarak vererek Gazi İlkmektebi olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Okulumuz Cumhuriyetin 10. yıl dönümü olan 29 Teşrini evvel (Ekim) 1933 tarihinde binanın kurulmasında en büyük amil bulunan General Kazım DİRİK tarafından törenle açmıştır.

Ortaokul 1933 – 1938 yılları arasında birçok yerli ve yabancı büyük ve tanınmış şahsiyetler, terbiyeciler tarafından ziyaret edilmiştir. ATATÜRK’ün, İsmet İNÖNÜ’nün, Celal BAYAR’ın ziyaretleri okul tarihinin en şerefli günleridir.

1997 yılından itibaren kesintisiz 8 yıllık  eğitime geçildiğinden Gazi İlköğretim Okulu Oldu. 30/3/2012 tarihli ve 6287 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik  Yapılmasına Dair Kanunla Kanun ile zorunlu eğitim süresi 8 yıldan 12 yıla çıkarılmış  olup okulumuz 16 Haziran 2012 tarihinden geçerli Ortaokul olmuş olup, Konak Gazi Ortaokulu adını almıştır.

Gazi Ortaokulu Vizyonu

Geleceğini tahmin eden değil, geleceğini planlayan ve yeteneklerinin farkında olan, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş bir nesil yetiştirmek. Çevrenin bilim, kültür ve sanat merkezi bir okul olmak. Gazili olmak Gazi’nin yolunda olmaktır.

Gazi Ortaokulu Misyonu

  • Öğrencilerimiz, çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve beceri kazanmalarını,
  • Bilgili, becerikli, kendine güvenen kişiler olmalarını,
  • Yaşadığı çevre ve toplumla iyi ve olumlu iletişim kurabilecek davranışlar kazanmalarını,
  • Liderlik özelliklerinin yanında, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın kişiler olmalarını,
  • Çağdaş, laik, demokrat, sosyal bir hukuk devletini benimsemelerini,
  • Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemelerini sağlamaktır.

Okul Saatleri

07:30 – 18:50

Okula Ulaşım

Okulumuza Konak merkezden 554, 121, 12, 169 nolu belediye otobüsleriyle ya da İZBAN ulaşım sağlanmaktadır.

Konak Gazi Ortaokulu

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.