Bursa Özel Kutup Yıldızı Anaokulu Bursa’nın Hüdavendigar mahallesindedir. Okulun tanıtımı, eğitim sistemi ulaşımı, amacı, adresi, telefonu, okul saatleri, yorumları, amaçları

Özel Kutup Yıldızı Anaokulu; Bir insanda yüzden fazla yetenek var ve herkes mutlaka bir konuda yeteneklidir.

Uzmanlar, çocukların okul öncesi dönemde yetenekler için “özel zaman pencereleri”geçirdiğini belirtiyorlar. Eğer, 0-6 yaşları arasında çocuklar bu yetenekleri açığa çıkarmak için imkanlar ve ortamlar bulursa mutlaka fark edilen işler yapıyorlar.

       “Siz de ona kendi ışığını göstermesi için fırsat verin”

Küçük çocukların zihinsel ve sosyal gelişimleri için öne çıkan faktör hayata dair tecrübelerinin artması; bol paylaşım ve işbirliğine açık dengeli bir eğitimin uygulanmasıdır.

Özel Kutup Yıldızı Anaokulunda oyunun ve bilginin harmanlandığı sevgi ve şefkat dolu bir eğitimle ortak geleceğimize katkıyı hedefliyoruz.

Özel Kutup Yıldızı Anaokulu Amacı

2-6 yaş arası çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bedensel koordinasyon gelişmesini desteklemek; dili etkin bir şekilde kullanmasını sağlamaktır.

Özel Kutup Yıldızı Anaokulu Eğitim Sistemi

0 – 6 yaş gelişimin en hızlı olduğu temel özelliklerin kazanıldığı bir dönem olarak  büyük önem arz etmektedir. Biz Kutup Yıldızı Yetenek Geliştirme Merkezi ve Anaokulu olarak, her çocuğun farklı bireysel özellikler taşıdığı gerçeğini göz önünde bulundurarak, çocuklarımızın yetenek ve ilgilerini eğitiminin dayanak noktası yaparak eğitimi çeşitlendirmektedir.

Uyguladığımız eğitim anlayışımız sevgi ve şefkat dolu bir ortamda yavrularımızı zihinsel, duygusal, bilişsel ve bedensel olarak geleceğe hazırlamaktır.

Okulun Çalışma Saatleri

Hafta içi her gün Sabah 07:30 ile 18:00 saatleri arasındadır.

Çoklu Zeka Eğitimi

Çoklu Zeka Teorisi’ne göre, insanlar 8 farklı zeka bölümüne sahiptir ve öğrenme, problem çözme gibi durumlarda 8 farklı yol kullanabilirler. Buna ek olarak bilgiyi almada, işlemede ve kullanmada bu 8 zeka, 8 farklı araç olarak kullanılabilir. İnsanlar sahip oldukları zeka bölümlerini ne kadar aktif hale getirirlerse zihinsel ve nörolojik olarak beyinde o kadar köprüler oluşturur. Yaşamın ilk yılları insanın kendini ve dünyayı tanıma ve keşfetme yıllarıdır.

High Scope Eğitim

High Scope A.B.D.’de geliştirilmiş olan bir okul öncesi eğitim programıdır. UNICEF tarafından EN İYİ EĞİTİM SİSTEMİ ödülünü almıştır. HIGH-SCOPE programının amacı, “gelişimsel olarak tutarlı bir eğitim” sağlamaktır. Programın dayandığı temel prensip etkin öğrenme prensibidir.

Etkin Eğitim Nedir?

Gelişimsel açıdan en uygun eğitim tarzı olarak gösteriliyor. Çocuk kendi seçtiği, kendi ilgi gördüğü etkinlikten başlayarak ve bütün duyularını kullanarak, hazır olduğu zaman yaşayarak öğreniyor. Çocuk planlarını kendi yapıyor, uyguluyor yani oynuyor daha sonra da hatırlıyor. Bu da zaman denetimi için ona fırsat sunuyor. Etkin öğrenmenin olmazsa olmazı temel deneyimler. Bu deneyimler aslında çocuklar tarafından sürekli olarak yapılır, yuvada yapılan, bu yaptığı işin farkında olmasını sağlamaktadır.

Proje Tabanlı Eğitim

Proje Tabanlı Öğrenme müfredatın birbirinden bağımsız küçük bilgiler yığını olarak öğretilmesine karşı geliştirilmiş ve çağdaş ülkelerde uygulanmakta olan bir öğretim ve öğrenim modelidir.

Proje Destekli Eğitim’de “proje” daha fazla öğrenilmeye değer bir konunun çocuklar tarafından derinlemesine incelenmesi anlamına gelir. Proje önerileri öğretmen veya çocuk tarafından rastlantıyla ortaya çıkarılan bir olay ya da problem ile ilgili olabilir.

Proje yaklaşımı ile derinlemesine yapılan incelemeler sırasında çocuklar kendi çözümlerini bulurken öğretmen sorunları biçimlendirir, çocukların çözüm ve kaynak bulmalarına yardımcı olarak kolaylaştırıcı rolünü üstlenir. Proje sonunda bir sonuç ürün ortaya koyulur.

Scamper

Okul öncesi eğitimin önemi ve amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Farklı düşünme, hayal kurma, orijinal olma ve sezgi yaratıcı düşünmenin en önemli noktalarıdır. SCAMPER yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.

SCAMPER, zihinsel kalıplarımızın ötesinde hareket etmemizi sağlar. Çocuklara düşüncelerini değiştirmeleri ya da birleştirmeleri konusunda adım attırarak yaratıcı düşünmelerini sağlar.