Ceyhan Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu Adana ilimizin Ceyhan ilçesinde bulunmaktadır.

Ceyhan Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu Tarihçesi aşağıda yer almaktadır.

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Ceyhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Binasında 5. sınıflardan 120 öğrenci alarak açılmıştır. 2015 yılına kadar aynı binada eğitim öğretime devam etmiştir. 2015 Yılında ise Cumhuriyet mahallesinde yapılan kendi binasına taşınmıştır. 2018 yılında üçüncü mezununu vermiştir. 2015 yılında yapılan TEOG sınavında Türkiye birinci çıkarmıştır. Mezunlarımız Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Anadolu Liselerinde eğitim öğretimlerine devam etmektedirler.

Vizyonu

Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı Yaradandan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız. Tüm öğrencilerimizi akademik sosyal ve kültürel açılardan önder bireyler olarak yetiştirerek Türkiye’ye öncü, dünyaya örnek bir eğitim kurumu olmak.

Misyonu

Öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip fertler olarak yetiştirerek üst öğrenime hazırlamak; eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip öğrenciler yetiştirmek; İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek amacıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımızda görevlendirilecek nitelikleri haiz din görevlileri yetiştirmektir. Yükümüzün ağır olduğunun farkındayız. Bu yola sabırla, tahammülle, ibadet aşk ve vecdiyle girdik ve devam etme azmindeyiz.

Başarıları

  • Minik Kızlar Voleybol Turnuvası İlçe 3.lüğü
  • Öğretmenler Arası Voleybol Turnuvası İlçe 3.lüğü
  • Penaltı Atma Yarışması İlçe 1.liği

Şehit Tuncay Ateş İmam Hatip Ortaokulu Saatleri

Ders Başlangıç Saati: 08.15 – Ders Bitiş Saati: 14.50

Ulaşımı

Adana İl Merkezine 45 km. olup Ceyhan İlçe merkezindedir.

Sportif Etkinlikleri

Futbol, Voleybol, Atletizm, Boçça, Okçuluk, Hentbol, Basketbol, Badminton, Masa tenisi